Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

100. Yıla Özel Esenlik Marketlerde En Az 1000 Ürün Yıl Sonuna Kadar Maliyetine Satılacak

100. Yıla Özel Esenlik Marketlerde En Az 1000 Ürün Yıl Sonuna Kadar Maliyetine Satılacak
19.10.2023
50
A+
A-

Esenlik Marketlerinde En Az 1000 Ürün Yıl Sonuna Kadar Maliyetine Satılacak

ESENLİK MARKETLERİNDE DEV İNDİRİM

CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL FİYATLAR

Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele kapsamında yaptığı ‘İNDİRİM’ çağrısına Malatya Büyükşehir Belediyesi kayıtsız kalmadı.

Malatya Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden olan Esenlik İmar İnşaat ve Ticaret A.Ş bünyesinde bulunan 37 markette, Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan’ın talimatı doğrultusunda Cumhuriyetin 100. yılına özel en az 1000 üründe yılsonuna kadar maliyetine satış yapılması kararı alındı.

Esenlik tarafından başlatılan Dev Kampanya ile ilgili olarak 19 Ekim Perşembe günü Fahri Kayahan’da bulunan Esenlik Marketi ziyaret eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan marketteki ürünlerin etiket fiyatlarını inceledi. Ürünlerdeki fiyat indirimleri hakkında bilgiler alan Başkan Gürkan, “Esenlik Şirketi Malatya’mızın, halkın şirketidir. Esenlik Şirketi aynı zamanda tüm piyasada fiyatları regüle eden bir şirketimizdir” dedi.

ÜNLÜ: EN AZ BİN ÜRÜNDE CİDDİ İNDİRİM BAŞLATMIŞ BULUNMAKTAYIZ

Enflasyonla mücadele noktasında Esenlik marketlerinin önemli indirimler yaptığını ifade eden Esenlik Genel Müdürü Ata Ünlü, “Cumhurbaşkanımızın Türkiye genelindeki çağrısına uyarak, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan’ın talimatları doğrultusunda şu an için en az bin üründe ciddi indirim başlatmış bulunmaktayız. Bu indirimlerden inşallah tüm Malatyalı hemşerilerimiz faydalanır. İnşallah bunun devamı da gelir diye ümit ediyoruz. Malatya’mıza hayırlı olsun diyoruz” dedi.

ESENLİKTEN CUMHURİYETİN 100. YILINA ÖZEL İNDİRİMLER

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın enflasyonla mücadele çağrısına uyduklarını ve bu kapsamda yılsonuna kadar Esenlik marketlerinde maliyetine satışlar yapılacağını ifade eden Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, “Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır” dedi.

GÜRKAN: “ŞİRKETLERİMİZ YOĞUN BİR ÇABA GÖSTERDİ”

Başkan Gürkan yaptığı açıklamada, “Esenlik Genel Müdürlüğümüze bu anlamda çok teşekkür ediyorum. 6 Şubat’ta asrın felaketi diye tabir ettiğimiz, yüzyılın felaketini yaşadığımız Malatya’da, Esenlik Şirketimiz kendi üzerine düşen sorumluluğu ve hükümlülüğü en güzel şekilde yerine getirdi. Özellikle o dönemi tasavvur ettiğiniz zaman; ana yolların tümü kapalı, Sivas yolu kapalı, demir yolu kapalı, havayolu ulaşımı inkıtaaya uğramış, Kahramanmaraş-Adana yolu kapalı, Kayseri-Ankara yolu kapalı. Esenlik bütün marketlerini seferber ederek vatandaşın gıda ve su ihtiyacının karşılanması noktasında, o kriz döneminde çok önemli bir görevi yerine getirdi. Bu anlamda Esenlik çalışanlarına teşekkür ediyoruz. Sadece bu konuda değil, aynı zamanda o dönemde ana yolların kapalı olduğu dönemde, diğer birimlerimiz 718 mahallemizin tüm yolları açıktı. Bu Türkiye’de bir ilktir. Ana yolların kapalı olduğu bir yerde kırsal kesimin yollarının açık olması, Belediyenin ne kadar güçlü olduğunun en güzel göstergesidir. Bir taraftan MEGSAŞ ekmek çıkarıyor, diğer taraftan yeni ekmek fabrikasını

faaliyete geçirerek, vatandaşın ekmek ve gıda ihtiyacının karşılanması noktasında Malatya Büyükşehir Belediyesine ait şirketler yoğun bir çalışma içerisine girdiler. Deprem süreci içerisinde, depremin getirdiği sorunlar amenna var. Ama vatandaşın mağdur edilmemesi noktasında, tüm altyapıların yapılması noktasında, suyun ulaştırılması noktasında, ulaşım arterlerinin açık tutulması noktasında, enkaz altında vatandaşların çıkarılması noktasında ve vatandaşların temel ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Belediyemizle birlikte şirketlerimiz de yoğun bir çaba gösterdi” şeklinde konuştu.

Çamlıça 10,09,2022

“ESENLİK FİYATLARI PAZAR VE HAL FİYATLARININ ALTINDADIR”

“Esenlik Şirketi Malatya’mızın, halkın şirketidir” diyen Başkan Gürkan, “Esenlik Şirketi aynı zamanda tüm piyasada fiyatları regüle eden bir şirketimizdir. Bugün itibariyle Cumhurbaşkanımızın enflasyonu düşürme çağrısına icabet ederek Esenlik Şirketimiz de yaklaşık bin üründe maliyetine satışa gitmiştir. Yani kaç liraya alınmışsa halka arzı sağlanmıştır. Marketi gezerken hal fiyatlarıyla, Esenlik fiyatlarına baktığımda, Esenlik fiyatlarının daha düşük olmasının sebebini sorduğumda ‘Biz direk üreticiden alıp, reyona koyuyoruz’ dediler. Dolayısıyla Esenlik fiyatları pazar ve hal fiyatlarının altındadır. Yaklaşık bin ürünümüzde de bundan sonra yılsonuna kadar maliyetine satışlara devam edilecektir. Hem enflasyonun indirilmesi noktasında hem vatandaşımızın bu ekonomik yapı içerisindeki ihtiyaçlarının giderilmesi noktasında Esenlik Şirketi kendi üzerine düşen görevi yapmıştır. Yapmaya da devam edecektir. Sadece Esenlik mi? MOTAŞ, MEGSAŞ aynı şekilde. Bugün 4 liraya ekmek satılıyor. Bu önemli bir hadisedir. Türkiye’nin en ucuz ekmeğini MEGSAŞ satıyor. Türkiye’deki en ucuz ulaşım yine Malatya Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MOTAŞ şirketi tarafından yürütülüyor. Diyeceğim şu ki; tüm şirketlerimiz şehrimizin, yüzyılın felaketinin etkilerini bir an evvel üzerinden atması ve şehrimizin eski günlerine dönmesi için el ele vererek, el birliğiyle bu şehri yeniden ayağa kaldırma gayreti içerisindedir. Esenlik Şirketimize Malatyalılar için ve Cumhurbaşkanımızın çağrısına uyarak maliyetine satışlar başlatması ve vatandaşımızın geçim endeksinin daha rahat bir yapıda oluşturulması noktasında göstermiş olduğu gayretten, çabadan ve fedakârlıktan dolayı teşekkür ediyorum. Tüm Malatya halkına hayırlı, uğurlu olsun” ifadelerini kullandı.

Esenlik Market çalışanlarıyla da sohbet eden Başkan Gürkan, “Esenlik personelleri için hiçbir şikâyet duymadım. Vatandaşlarımıza güler yüzlü davranmanız, yardımcı olmanız, gerektiğinde poşetlerini taşımanız zaman zaman bizlere iletiliyor. Bu ahlaklı davranışlarınızı devam ettirmenizi temenni ediyorum. Çalışmalarınızda başarılar diliyorum” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve Esenlik Şirketi çalışanları hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.