Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

 2023 Yılı Darende,Yazıhan ve Arguvan İlçeleri  İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

 2023 Yılı Darende,Yazıhan ve Arguvan İlçeleri  İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi
13.01.2023
72
A+
A-

 2023 Yılı Darende,Yazıhan ve Arguvan İlçeleri  İstişare Toplantısı Selahattin Gürkan Başkanlığında Gerçekleştirildi.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 2023 yılında ilçelere yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak tüm paydaşların katılımı ile düzenlenen istişare toplantılarına devam ediliyor.

2023 DARENDE  DEĞERLENDİRME İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu toplantılar kapsamında 13 Ocak 2023 Cuma günü Yazıhan ilçesi değerlendirme istişare toplantısının ardından, Darende İlçesi değerlendirme toplantısı da yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, Darende AK Parti İlçe Başkanı Veysel Karaman, Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Cemal Noğay, Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

Karaman: Hizmetlerden dolayı Başkan Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum

Toplantıda yapılan hizmetlerden dolayı Başkan Gürkan’a teşekkür eden AK Parti Darende İlçe Başkanı Veysel Karaman, “Darende ilçesine yapılan hizmetlerden ötürü Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan ve ekibine teşekkür ediyorum. Düzenlenen değerlendirme toplantısının hayırlara vesile olmasını temenni ediyorum” dedi.

Özkan: Çok güzel çalışmalar yapıldı ve vatandaşların sıkıntıları giderildi

Darende’ye çok güzel çalışmaların yapıldığını belirten Darende Belediye Başkanı İsa Özkan, “Darende’ye yapılan hizmetlerden dolayı Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan ve ekibine canı gönülden teşekkür ediyorum. Geçtiğimiz yıllarda Darende’mize yol çalışmaları anlamında büyük hizmetler yapıldı. Sadece bir köyümüzün yolu eksik kaldı o da 2023 yılı yatırım programında tamamlanacaktır. Darende’ye yapılan hizmetlerden dolayı MASKİ Genel Müdürlüğü’ne Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığına ayrı ayrı teşekkür ederim. Çünkü çok güzel çalışmalar yapıldı ve vatandaşların sıkıntıları giderildi. 2023 yılında da hem Malatya Büyükşehir Belediyesi hem de Darende Belediyesi olarak her yere hizmetlerimizi götüreceğiz. Pandemiye ve ekonomik krize rağmen hizmetlerimiz hiçbir şekilde aksamadı. Gece gündüz demeden çalışılarak, Darendelilerin sorunları çözüme kavuşturuldu” dedi.

Gürkan: Taahhüt ettiğimiz işleri yapmanın gayretindeyiz

Malatya’nın tarihinin en büyük yatırımlarını bu dönemde aldığını belirten Başkan Gürkan, “Büyükşehir Belediyesi olarak toplumumuza taahhüt etmiş olduğumuz işleri

yapmanın gayreti içerisindeyiz. 12 bin 300 kilometrekarelik Malatya’mızın 13 ilçesi ve 718 mahallesinde hizmetlerin çoğunu fazlasıyla gerçekleştirdik. 2023 yılı yatırım programında da varsa eksik yerler oraların sıkıntıları giderilecektir. Çözüm noktasında gerekli çalışmalar yapılacaktır. 24 Ocak depremi, Pandemi ve akabinde küresel ekonomik krize rağmen Malatya, tarihinde almadığı hizmetleri bu dönemde aldı. Demek ki niyetimiz iyi, nerde ve nasıl iş yapılacağını bilirsek, işlerde bir şekilde yapılabiliyor. Bu anlamda bizlere destek veren başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, bakanlarımıza Malatya milletvekillerimize, yerelde belediye başkanlarımıza ve meclis üyelerimize sonsuz teşekkür ediyoruz. Şimdiye kadar talep edilip de, ‘yok’ dediğimiz bir yatırım karşımıza çıkmadı. Şu anda da 1 milyon 500 bin TL değerinde ana isale hattı değişiyor. Yine trambüs hattının genişletilmesi noktasında 50 milyon Euro değerinde bir yatırım gerçekleşiyor. Yani Malatya yeniden kuruluyor. Malatya’mızda birlik ve beraberlik içerisinde elimizden geldiği kadarıyla hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Malatya, Avrupa standartlarında olma yolunda emin adımlarla mazisine layık, istikbale yürüyecektir.

Başkan Gürkan ayrıca Darende İlçesinde yapılan yatırımlar hakkında da bilgiler aktardı. Başkan Gürkan, “Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi tarafından Darende ilçemize 269 km asfalt, 2110 metrekare kaldırım, 11 km yol açma, 26 km yol genişletme, 31 km stabilize çalışmasının yanında 859 metreküp taş duvar, 39 bin metrekare kilit taşı ve 181 km bakım onarım çalışması yapıldı. MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından ise 141 km içmesuyu, 66 km kanalizasyon ile 9 adet içmesuyu deposu yapıldı, üreticilerimize tarımsal sulama borusu dağıtıldı. Hizmet ve yatırımlarımız 2023 yılında da devam edecektir. Hizmet ve yatırımlarımızın öncelikle Darende ilçemize ve akabinde de Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

2023 YAZIHAN  DEĞERLENDİRME İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Bu toplantılar kapsamında 13 Ocak 2023 Cuma günü de ilk olarak Yazıhan ilçesi değerlendirme istişare toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıya Yazıhan Kaymakamı Kutsal Baytak, Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, Yazıhan AK Parti İlçe Başkanı Veysel Ateş, Genel Sekreter Cemal Noğay, Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

Ateş: Otoban standartlarında yollar yapılıyor

2022-2023 yılı değerlendirme toplantısının hayırlar getirmesi temennisinde bulunan AK Parti Yazıhan İlçe Başkanı Veysel Ateş, “Selahattin Başkanımın 2019’dan bu yana Yazıhan ilçemize yaptığı hizmetlerden dolayı şahsım ve ilçem adına kendilerine teşekkür ediyorum. Yıllardır yolu olmayan mahallelerimiz vardı. Şu an baktığımızda yapılan yolların otoban standartlarında olduğunu görüyoruz. 2023 yılı yatırım programına alınan hizmetlerin de en güzel şekilde yapılacağına inanıyorum. Bilindiği üzere Malatya Büyükşehir Belediyesi ilçelerimizin yapmış olduğu hizmetlerde de yüzde 70-80 oranında yardımcı oluyor. Bu yardımlardan dolayı da Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Öztürk: Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel çalışmaları yürütüyoruz

Yapılan ve yapılacak olan hizmetlerin değerlendirilmesi amacıyla bir araya geldiklerini belirten Yazıhan Belediye Başkanı Nevzat Öztürk, “Başkanıma böylesine güzel bir ortam hazırladığı için gerek şahsım gerekse de ilçem adına teşekkür ediyorum. 2019 yılından 2022 yılına kadar belediyemiz gerek MASKİ Genel Müdürlüğü gerek Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi Başkanlığı gerekse de Büyükşehir Belediyesine ait yatırımcı kuruluşların uhdesinde olan hizmetlerle hem Başkanımızla hem de kurum amirleriyle müştereken çalışmalar yaptık. 2019 yılından 2022 yılı sonuna kadar Yazıhan ilçemize gerekli yatırımlarımızı aldık. İçme suyu ve kanalizasyon çalışmaları konusunda da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Gerekli çalışmalar yapılıyor varsa eksiklikler tek tek gideriliyor. Yazıhan’ımıza yapılan hizmetlerden dolayı da başta Başkanımız Selahattin Gürkan’a ve ekibine teşekkür ediyorum. Birlik ve beraberlik içerisinde bu güzel çalışmaları yürüteceğimizi ümit ediyorum” şeklinde konuştu.

Baytak: Hizmetler anlamında vatandaşlarımızın ihtiyaçları ciddi anlamda karşılanıyor

Yazıhan’da dört ay önce göreve başladığını belirten Kaymakam Kutsal Baytak, “Yazıhan tarım ve hayvancılık noktasında ciddi bir ilerleme kat etmiş ilçedir. İlçemizin nüfus yoğunluğunun az olmasına rağmen, Yazıhan ilçesini atom parçasına benzetiyorum. Atomu parçaladığınızda veya bir araya getirdiğinizde ciddi bir enerji ortaya çıkıyor. Bu anlamda Yazıhan’a yapılan yatırımları da hesaba katarsak, ciddi bir potansiyele sahip bir ilçe olduğunu gözlemliyoruz. Özellikle Besi ve Sera Organize Sanayi Bölgesi’yle ilçemizin geleceğe yönelik ciddi bir potansiyele sahip olduğunu görmemiz mümkündür. Dışarıdan bakan bir gözle değerlendirme yaptığımda ise yol ve içme suyu konusunda vatandaşlarımızın ihtiyaçları ciddi anlamda karşılanıyor. Bu durum da beni ilçe kaymakamı olarak mutlu etmektedir. İlerleyen süreçte daire başkanlarımız ve genel sekreter yardımcılarımızla ilçemize yapılan yatırımlar hakkında istişare içerisinde olacağız. Bu anlamda bizleri bir araya getiren Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımıza teşekkürlerimi ifade ediyor, toplantımızın ilçemize hayırlar getirmesini temenni ediyorum” dedi.

Gürkan: İlçe Belediyelerimize destek olma noktasında yardımlara devam ediyoruz

Yapılan çalışmaların değerlendirilmesi ve 2023 yılı içerisinde yapılacak olan çalışmaların programlanması amacıyla toplantılar gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Gürkan ise konuşmasında, “Yılsonlarında ve yılbaşlarında ilimizde yapılan yatırımların genel değerlendirilmesi, yapılan hizmetlerde tespit edilen eksikliklerin giderilmesi, yapılacak olan çalışmaların programlanması maksadıyla değerlendirme toplantılarımızı periyodik aralıklarla düzenlemekteyiz. İlçemizin kaymakamı, belediye başkanı, meclis üyeleri, ilçe başkanlarıyla beraber ilçenin eksikliklerini masaya yatırarak yol haritamızı belirliyoruz. 13 ilçemizde de altyapı, üstyapı, çevre düzenlemesi, spor alanları ile sosyal ve kültürel alanlardaki çalışmalarımız hızla devam ediyor. Bütün ilçelerimizde de ilçe belediyelerimizin uhdesinde olan yollarda dâhil olmak üzere şu anda yüzde 80’in üzerinde bir yol çalışması gerçekleştirildi. Bazı ilçelerimizde bu oran yüzde 90’ı da buluyor. 2023 yılı yatırım programında da bize ait olan yolların yenilenmesi, iyileştirilmesi, trafikte güvenli hale getirilmesi, varsa 2. kat asfaltların yapılması, ilçe belediyelerine ait yolların da bakım, onarım, tadilat, yama işlerinin yanında varsa yoğun çalışmalarda ilçe belediyelerine destek olma noktasında yardımlarımıza devam ediyoruz” şeklinde konuştu.

Başkan Gürkan konuşmasının devamında “Yol ve Altyapı Koordinasyon Dairesi tarafından Yazıhan İlçemize 2019-2022 yılları arasında 457 km asfalt, 7 km yeni yol açma, 53 km yol genişletme, 126 km stabilize, 155 km bakım onarım, 10 bin metrekare yama çalışmaları ile 5 adet menfez, 1077 metreküp taş duvar ile 35 bin metrekare kilit taşı çalışması ile MASKİ Genel Müdürlüğümüz tarafından da 112 km içmesuyu, 49 km kanalizasyon çalışmasının yanında içmesuyu deposu ile tarımsal sulama borusu dağıtımı yapılmıştır. Yapılan hizmet ve yatırımlarımızın Yazıhan İlçemize ve Malatya’mıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

2023  ARGUVAN  DEĞERLENDİRME İSTİŞARE TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİRİLDİ

Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan Başkanlığında, 2023 yılında ilçelere yapılacak olan yatırım ve hizmetlerle ilgili olarak tüm paydaşların katılımı ile istişare toplantıları düzenleniyor.

Bu toplantılar kapsamında 12 Ocak 2023 Perşembe günü Arapgir ilçesi değerlendirme istişare toplantısının ardından, Arguvan İlçesi değerlendirme toplantısı da yapıldı.

Düzenlenen toplantıya Arguvan Kaymakamı Adem Karataş, Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, Arguvan AK Parti İlçe Başkanı Gazi Uşen, Arguvan Belediyesi Meclis Üyeleri, Genel Sekreter Cemal Noğay, Genel Sekreter yardımcıları ve daire başkanları katıldı.

Uşen: 2022 yılında Büyükşehir ilçemizde çok ciddi yatırımlar yaptı

2022 yılında Arguvan’a Büyükşehir Belediyesi tarafından çok ciddi yatırımların yapıldığını ifade eden AK Parti Arguvan İlçe Başkanı Gazi Uşen, “Gerek yol, gerekse de altyapı ve üstyapı çalışmaları kapsamında yoğun bir hizmet aldık. Bundan dolayı başta Malatya Büyükşehir Belediye Başkanı Selahattin Gürkan olmak üzere emeği geçen tüm ekibine teşekkür ediyorum. 2023 yılı programlarını da genel müdürlerimiz ve daire başkanlarımız tarafından yapılan sunumla dinledik. 2023 yılı yatırım programlarının da çok yoğun olduğunu gördük, ben tekrardan emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Kızıldaş: İlçemizdeki bütün mahallelerimizin yolu Büyükşehir tarafından asfaltlandı

2022 yılında yapılan ve 2023 yılında yapılacak olan yatırımların değerlendirilmesi için bir araya geldiklerini belirten Arguvan Belediye Başkanı Mehmet Kızıldaş, “İlçemize 2022 yılında yapılan yatırımlar ve 2023 yılı içerisinde yapılacak olan yatırımlarla ilgili çalışma programı nedeniyle topladık. Düzenlemiş olduğunuz bu toplantıdan dolayı da size ve tüm bürokratlara teşekkür ediyoruz. Yapılan hizmetleri yerinde görmek ve eksikleri tespit etmek amacıyla düzenlenen toplantı, gerçekten çok doğru ve çok verimli oldu. Bugün batıda bile köy yollarının asfalt olmadığı noktada bizim ilçemizdeki bütün mahallelerimizin yolu Büyükşehir Belediyesi tarafından asfaltlandı. MASKİ, İmar ve Şehircilik Dairesi Başkanlığı, Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar için de teşekkür ederiz. İlçemiz, 2022 yılında aldığı hizmetler nedeniyle güzel bir yıl geçirdi. Bugüne kadar Arguvan Belediyesi ile Malatya Büyükşehir Belediyesi uyum içerisinde çalıştı. Bundan sonrada aynı uyum içerisinde gerekli çalışmaları beraber bir şekilde sürdüreceğiz. Çünkü bu hizmetler sonrasında ilçemizde yaşayan halkımızın yaşam standartları yükseliyor. Bu anlamda tekrardan Selahattin Başkanımıza teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

Karataş: Vatandaşların hizmetleri görmeleri ve memnun kalmaları gerçekten takdire şayan

Arguvan ilçesinde yeni göreve başladığını belirten Kaymakam Adem Karataş, “2022 yılı yatırımlarını değerlendirmek hem de 2023 yılı yatırımlarını görerek eksikliklerimizi gidermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz. Arguvan’daki görevimize yeni başlamamıza rağmen Arguvan’daki vatandaşlarımız ziyaret ettiğimizde onların olumlu dönütlerini alıyoruz. Belediyelerin farklı partilerden olmasına rağmen Arguvan halkının Büyükşehir’e olan sevgisini bizzat müşahede ediyoruz. Vatandaşların bu hizmetleri görmeleri ve memnun kalmaları gerçekten takdire şayan bir durumdur. İlçemizde yapılan yatırımlar ise fazlasıyla yerinde olmuş. Yollarından tutunda kaldırımlarından yeşilliğine kadar. Malumuz Malatya Arguvanspor Kulübü, futbolda da başarısını tüm Türkiye’ye duyurdu. Spordaki bu başarısını da devam ettirecek ve daha güzel yerlere geleceğini umuyorum. Ben şahsım adına size ve ekibinize teşekkür ediyorum” dedi.

Gürkan: Arguvan ilçemize de çok güzel yatırımlar yaptık

İlçeler bazında yapılan toplantıların devam ettiğini belirten Başkan Gürkan ise konuşmasında, “2022 yılında Arguvan ilçemize neler yaptık eksikleriniz nelerdir, ona baktık ve 2023 yılında da ilçeye yol, asfalt, altyapı, üstyapı ve çevre düzenlemeleriyle alakalı neler yapacağız, onların değerlendirmesini yaptık. Arguvan hakikatten kadim, kültürel anlamda zengin bir ilçemizdir. Bilindiği üzere Arguvan ağzı sadece Malatya’da değil Türkiye genelinde önemlidir. Diğer taraftan da Arguvanspor BAL Liginden 3. Lig’e yükselmesi ve burada da aynı başarısının devam etmesi Malatyalı olarak bizleri gururlandırıyor. Bu anlamda değerli kaymakamımıza ve ilçe belediye başkanımıza teşekkür ediyorum. Biz de Arguvan’a yol, altyapı, üstyapı, spor tesisleri, kültürel alanlar anlamında Büyükşehir Belediyesi olarak yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Yapılan hizmetler neticesinde Arguvan halkının yaşam standartlarını yükseltme gayreti içerisindeyiz. Çalışmalara baktığımızda bütün ilçelerimizde olduğu gibi Arguvan ilçemize de çok güzel yatırımlar yaptık. Bu çalışmalarımıza yerelde ilçe başkanlarımız, kaymakamlarımız ve meclis üyelerimizle beraber gerçekleştirdik. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak her alanda yoğun bir çalışma içerisindeyiz. Gerçekleştirilen hizmetlerin Malatya’mıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum. Bugün olduğu gibi yarında hizmetlerimizi yaparken güneş gibi olacağız, şemsiyemizde gökyüzüdür. Hizmetlerimizi yaparken de eşit ve adaletli bir şekilde yapacağımızı belirtmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.