DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4175 Personel Alacak

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı 4175 Personel Alacak
09.01.2022
200
A+
A-

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere sözlü sınav ile 4.175 sözleşmeli personel alınacak.

Adaylar başvurularını 10 – 20 Ocak 2022 tarihleri arasında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapacaklardır.

Adaylar başvurularını 10 – 20 Ocak 2022 tarihleri arasında e-Devlet üzerinden Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı – Kariyer Kapısı, Kamu İşe Alım ve Kariyer Kapısı  (https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr) üzerinden giriş yaparak gerçekleştirecekler. Duyuruda belirtilen süre içinde elektronik ortamda yapılmayan başvurular dikkate alınmayacak.

AİLE VE SOSYAL HİZMETLER BAKANLIĞI SÖZLEŞMELİ PERSONEL ALIM İLANI

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar”ın ek 2, ek 5 inci maddelerine göre, aşağıda belirtilen unvan ve sayıda sözleşmeli personel pozisyonu için sözlü sınav ile sözleşmeli personel alınacaktır.

Detaylı bilgi için tıklayınız.

İLAN EDİLEN POZİSYONA AİT BİLGİLER İÇİN TIKLAYINIZ.

Kamu İlan resmi sitesinde yayımlanan ilana göre Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde istihdam edilmek üzere KPSS 60 puanla 4175 personel alınacaktır.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı personel alımında başvuru şekli ve zamanı

Adaylar başvurularını 10 – 20 Ocak 2022 tarihleri arasında https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden yapacaklardır.

Aile Bakanlığına Hangi unvanda kaç personel alınacaktır
530 ASDEP (Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler ve Sosyal Çalışmalar), 500 ASDEP (Psikoloji), 80 ASDEP (Aile ve Tüketici Bilimleri), 200 ASDEP (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik), 100 ASDEP (Çocuk Gelişimi), 100 ASDEP (Sosyoloji), 555 Sosyal Çalışmacı, 600 Psikolog, 100 Fizyoterapist, 200 Çocuk Gelişimci, 20 Diyetisyen, 150 Öğretmen, 110 Avukat, 200 Diğer Sağlık Personeli, 200 Hemşire, 240 Büro Personeli, 300 Yurt Yönetim Personeli alınacaktır.

Personel alımında aranan ortak nitelikler
657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak.

Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak.
65 yaşını bitirmemiş olmak.

ASDEP pozisyonuna müracaat şartları
Yükseköğretim kurumlarının en az lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Aile ve Tüketici Bilimleri, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinin birinden mezun olmak.
2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.


Sosyal Çalışmacı alımında aranan nitelikler

Sosyal Hizmet, Sosyal Hizmetler, Sosyal Çalışmalar lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Psikolog kadrosu için aranan şartlar
Psikoloji lisans programından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.
Fizyoterapist alımında aranan şartlar

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon, Fizyoterapi ve Rehabilitasyon lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Çocuk Gelişimci alımında aranan şartlar
Çocuk Gelişimi, Çocuk Sağlığı ve Gelişimi, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi lisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.


Diyetisyen kadrosuna başvuru şartları

Beslenme ve Diyetetik lisans programından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Öğretmen alımında aranan nitelikler
Yükseköğretim kurumlarının; Sınıf Öğretmenliği, Özel Eğitim Öğretmenliği, Özel Eğitim, Zihin Engelliler Öğretmenliği, Görme Engelliler Öğretmenliği, İşitme Engelliler Öğretmenliği, Üstün Zekalılar Öğretmenliği, Okul Öncesi Öğretmenliği, Okul Öncesi Eğitimi Öğretmenliği, Anaokulu Öğretmenliği, Ana Okulu Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği, Çocuk Gelişimi ve Okul Öncesi Öğretmenliği lisans programlarının birinden mezun olmak.

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Avukat alımında aranan şartlar
Hukuk fakültesi lisans programından mezun olmak, Başvuru son günü itibarıyla Avukatlık ruhsatına sahip olmak veya avukatlık staj bitirme belgesine sahip olup, Türkiye Barolar Birliğine avukatlık ruhsatı için başvurduğunu belgelemek.

2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Hemşire alımında aranan şartlar
Hemşirelik, Hemşirelik ve Sağlık Hizmetleri, Sağlık Memurluğu lisans programlarının birinden mezun olmak, Kadın olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.


Diğer Sağlık Personel alımında aranan şartlar

Acil Bakım Teknikerliği, Acil Yardım Teknikerliği, Ambulans ve Acil Bakım Teknikerliği, Paramedik, Acil Yardım, İlk ve Acil Yardım önlisans programlarının birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Büro Personel kadrosu için aranan şartlar

Herhangi bir önlisans programından mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP93 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Yurt Yönetim Personel alımında aranan nitelikler

Herhangi bir lisans programından mezun olmak veya Yükseköğretim kurumlarının lisans düzeyinde eğitim veren Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik bölümlerinin birinden mezun olmak ve 2020 yılı KPSS sınavından KPSSP3 puan türünden en az 60 puanı olmak.

Kaynak – https://www.ilan.gov.tr/manset/2784/sozlesmeli-personel-alim-ilani

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.