DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

 Battalgazi Gençlik Derneği Hakkari’ye Geniş ve Güzel Bir Kütüphane Kazandırdı

 Battalgazi Gençlik Derneği Hakkari’ye Geniş  ve Güzel Bir Kütüphane Kazandırdı
13.06.2022
141
A+
A-

 Battalgazi Gençlik Derneği Hakkari’ye Kütüphane Kurdu

İstanbul Merkezli  ve Malatya’da Şube Başkanlığı bulunan Battalgazi Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Timurtaş , Malatya Şube Başkanı Hasan Basri Segman ve Yönetim Kurulu Üyeleri Kardeş İl Olarak Seçtiği ve Valiliğini ve Belediye Başkanlığını Başarı ile  yürüten Malatya’lı Vali İdris Akbıyık’ı Hakkari İl Emniyet Müdürü Mete Pınar’ Hakkari Milli Eğitim Müdürü Bilal Gür ve Hakkari   İl jandarma komutanı tuğgeneral Ahmet kavukcu’yu Makamlarında  ziyaret  ederek Malatya Kayısısı İkram ettiler.

Battalgazi Gençlik Derneği Başkan Yardımcısı Ahmet Timurtaş, Hakkari  bizim kardeş  ve  can  ilimiz. Gerçi Ülkemizin 7 Bölgesi 81 ili  kardeş  ilimizdir. Bizler Hakkari Valimizinde Malatya’lı bir  abimiz  olması  ve  burada  görev  yapması  hasebiyle de Hakkari’mize Battalgazi Gençlik Derneği olarak  bir  kütüphane  kurmak  istedik   ve  bu  vesile  ile  böyle  güzel  ve anlamlı  bir  projeye  hem  biz  hem Hakkari’deki  paydaşlarımız  ile  imza attık.  İnşallah  bu  kurduğumuz  kütüphane  ile  Hakkari’li  kardeşlerimiz  istedikleri bilgilere  ulaşır ve geleceğin Valileri  Belediye Başkanları , Komutanları  kısacası Vatanına ve Milletine  hizmet  eden  geleceğin  nesilleri  olurlar.

Ahmet Timurtaş, Bizler  böyle  güzel  bir  hizmete  vesile  ettiği için başta  sayın  Valimiz  Hemşehrimiz  İdris Akbıyık’a  ve  buradaki tüm Devlet  yetkililerine  Başta Dernek Başkanım  ve  tüm Yönetim Kurulum adına Memleketimiz Malatya’lılar adına  teşekkür  ediyorum.  Bizlere  ne  zaman sayın Valimin  ve  Devlet büyüklerimin bir  emirleri  olursa  özellikle Hakkari’li  kardeşlerimizin  bir  emri  isteği olursa  her  zamn  hazırız. Allah  birliğimizi  beraberliğimizi  kardeşliğimizi  bozmasın dedi.

Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, Kütüphaneler ilme açılan kapılardır. Raflarda yer alan her kitap, her eser ayrı bir gizemin, ayrı bir dünyanın anahtarıdır” dedi.

Merkezi İstanbul’da olan Malatya Battalgazi Derneği’nin katkılarıyla inşa edilen ‘Battalgazi Derneği Kütüphanesi’ ve Hakkâri Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulan “Müzik Atölyesi”, Hakkari Valisi ve Belediye Başkan Vekili İdris Akbıyık, il protokolü ve Battalgazi Derneği Yönetim Kurulu’nun katılımlarıyla öğrencilerin hizmetine açıldı.

Burada konuşan Vali Akbıyık, “Kütüphaneler ilme açılan kapılardır. Raflarda yer alan her kitap, her eser ayrı bir gizemin, ayrı bir dünyanın anahtarıdır. Biz Hakkari’ye ilk geldiğimizde, Hakkari’nin en önemli meselesi eğitimdir, kitaptır, okuldur, dedik. O anlayış ile yola çıktık. Allah’a şükür şu anda Hakkari eğitim alanında iyi durumdadır. Biz kısa zamanda, 43 eğitim yatırımını Hakkari’ye kazandırdık. Tasarım ve beceri, müzik, resim ve robotik kodlama atölyeleri gibi eğitim ortamlarını daha işlevsel bir yapıya dönüştürerek, teknolojiyi eğitimle buluşturmaya ve öğrencilerimizin hizmetine sunmaya devam ediyoruz. Yine yerelde, eğitim alanında, birçok proje geliştirdik” dedi.

Amaçlarının Hakkâri’den bilim adamı, bürokratlar yetiştirebilmek olduğunu ifade eden vali Akbıyık, “Bizimle beraber, kurum kuruluşlarımız, sivil toplum örgütlerimiz, kısaca tüm Hakkari eğitim meselemizi benimsedi ve bir seferberlik anlayışı ile birlikte yola çıktık. Yani eğitim, hepimizin bildiği gibi bir ekip işi, bir süreç meselesi. Tabi nasıl geldik buralara. Birinci meselemiz eğitim dedik, kitap dedik. “Bir Kitap Bir İnsan” projesinde kitabın insan kadar, insanın kitap kadar kıymetli olduğunu benimsettik. Artık Hakkâri’de, herkes kitap okuyor ve okutuyor. Kütüphanesiz okulumuz kalmadı. Bugün de burada, Malatya Battalgazi Derneği’nin katkılarıyla inşa edilen ‘Battalgazi Derneği Kütüphanesi’ni, derneğin kurulunun katılımlarıyla öğrencilerimizin hizmetine açıyoruz. Derneğimizin yönetim kuruluna ve eğitime destek olan tüm hayırseverlerimize teşekkür ederim” şeklinde konuştu.

Vali Akbıyık ve protokol, Hakkâri Belediyesi’nin katkılarıyla oluşturulan ve bugün açılışı yapılan müzik atölyesinde, öğrencilerin arasına oturarak, Yüksek Minarede Kandiller Yanar, Sarı Gelin ve Uyan Sunam Uyan adlı türküleri seslendiren öğrencilerimizin sundukları mini müzik dinletisine de eşlik ettiler.

Öğretmenler odasında eğitimcilerle bir araya gelerek onlarla sohbet eden Vali Akbıyık, birkaç sınıfı da ziyaret ederek öğrencilerle sohbet ettikten sonra okuldan ayrıldı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.