DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Mustafa Canbay, Türkiye İflastan Öte Nereye Gidiyor ?

Mustafa Canbay, Türkiye İflastan Öte Nereye Gidiyor ?
27.06.2022
80
A+
A-

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay Başkanlığında Haziran Ayı İl Divan Toplantısı Parti İl Binasında Gerçekleştirdi.

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay, Gündemle İlgili Önemli Konulara Değindi.

Türkiye Şu An Dünya Kredilendirme Kuruluşlarının Verilerine Göre İflas Etmiş Durumda,

 Başkan Mustafa Canbay,  Ülkelerin Kredi CDC Puanlamaların da Türkiye İlk Sırada.. 300 Puanı Geçtiğinde Ülkeler İflasa Gidiyor Derler. Bizde 830 Puanı Geçti. Acaba 300 Puan İflas Ediliyorsa Biz 830 Puan İle Acaba Nereye Doğru Gidiyoruz. 

Mustafa Canbay, Spor Kulüpleri İle İlgili Çıkan Yasanın Bir Benzeri Ülkeyive Yerel Yönetimleri İdare Edenler İçinde Çıksın

Hükümet Bazen İyi Şeyler Yapıyor dedik ya.. Bunlardan biriside spor  kulüplerini  zarara  uğratan  yöneticilerin bu zarardan  mesul olmalarını sağlayan yasa  meclisten  geçti. Çokda güzel oldu. Şimdi bu  güzel kanunlara bir  madde daha eklenmesini istiyoruz. 

Birincisi Ülkeyi yönetenler ülkeyi  yönettikleri  sürece ülkeye verdikleri ekonomik zarardanda sorumlu olsunlar.

İkincisi Yerel yönetimleri yönetenlerde yönettikleri yerel yönetimleri uğrattıkları zarardan sorumlu olsunlar. 

Başkan Mustafa Canbay, bu  iki  madde  ile  ilgili acilen  nasıl  spor  yasasını  meclise  getirip  onaylattılar  ise  bu  iki yasayıda  meclise  getirip  onaylatsınlar. Bakın  bakalım  o zaman Ülke  ve Yerel Yönetimler  nasıl  yönetiliyor  o zaman göreceğiz.  

Saadet Partisi Malatya İl Başkanı Mustafa Canbay’ın Gündeme Dair Basın Açıklası Şöyle ; 

KIYMETLİ, İLÇE BAŞKANLARIM, İL İLÇE YÖNETİM KURULU ÜYESİ ARKADAŞLARIM, MİLKO BAŞKANLARIM HANIM KARDEŞLERİM VE BASIN MENSUBU KARDEŞLERİM

DÜZENLEMİŞ OLDUĞUMUZ HAZİRAN AYI İL DİVAN TOPLANTIMIZA HOŞ GELDİNİZ.

HEPİNİZİ HÜRMETLE VE MUHABBETLE SELAMLIYORUM.

SÖZLERİMİN BAŞINDA İSMAİLAĞA CEMAATİ ŞEYHİ MAHMUT USTAOSMAOĞLU HOCA EFENDİ HAZRETLERİNE VEFATINDAN DOLAYI ALLAHTAN RAHMET AİLESİNE VE TÜM İSLAM ÂLEMİNE SABIRLAR DİLİLYORUM.

AYRICA AFGANİSTAN’DA MEYDANA GELEN VE BİNİN ÜZERİNDE İNSANIN HAYATINI KAYBETTİĞİ BİR DEPREMDEN DE BAHSETMEK İSTİYORUM. DEPREM ASLINDA ÜLKEMİZDEKİ ŞİDDETİYLE MUKAYESE EDİLDİĞİNDE ÇOK YÜKSEK DEĞİL. FAKAT BELLİ Kİ AFGANİSTAN’DAKİ BİNALARIN YAPI ŞARTLARINDAN DOLAYI ÇOK BÜYÜK BİR YIKIMA SEBEP OLMUŞ, BU KADAR FAZLA İNSAN HAYATINI KAYBETMİŞ. AFETTE YARALANANLARA ŞİFA, HAYATINI KAYBEDENLERE CENAB-I HAK’TAN RAHMET, NİYAZ EDİYORUM.

YİNE BİR BAŞKA HABER DAHA…

BAZILARI BİZİ SEVİNDİREN HADİSELER. 15 TEMMUZ KALKIŞMASINDA ASKERİ ÖĞRENCİLERİMİZ TUTUKLANMIŞLARDI. BUGÜNE KADAR UZUN BİR SÜREDİR TUTUKLU KALMIŞLAR, ÖMÜR BOYU HAPSE MAHKÛM EDİLMİŞLERDİ. NE OLDUYSA BİR GECEDE HER ŞEY DEĞİŞTİ VE BU ÖĞRENCİLERİMİZİN BİR KISMI SERBEST BIRAKILDI, DİĞERLERİNİN DE SERBEST BIRAKILACAĞI KANAATİNDEYİZ. O ZAMAN DİLE GETİRMİŞTİK; ÖĞRENCİ İHTİLAL PLANLAYAMAZ! ÖĞRENCİ, EMİR KOMUTA İÇİNDE KENDİSİNE VERİLEN EMRİ YERİNE GETİRMEK MECBURİYETİNDEDİR. 6 YIL BU GENÇLERİN HAPİS YATMASINA GEREK YOKTU. YİNE DE EN AZINDAN BÖYLE BİR YANLIŞTAN DÖNÜLMÜŞ OLMASINI OLUMLU BİR ADIM OLARAK GÖRDÜĞÜMÜZÜ İFADE ETMEK İSTİYORUM.

AYNI SEBEPLE BİRÇOK MAĞDURİYETLERİN OLDUĞU KYK LILARINDA GÖZDEN GEÇİRİLMESİNİ, 15 TEMMUZUN MİLAT KABUL EDİLİP ONA GÖRE HAREKET EDİLEREK BU MAĞDURİYETLERİN DE ORTADAN KALDIRILMASI GEREKİR. HANİ VARDI YA ÜSTÜ İHANET ORTASI TİCARET VE ALTI İBADET OLAN.

GÜNDEM YİNE EKONOMİ. 1 YILDIR BİR TÜRLÜ GÜNDEMDEN DÜŞÜREMİYORUZ. ÜLKELERİN KREDİ CDC PUANLAMALARINDA TÜRKİYE İLK SIRADA. 300 PUANI GEÇTİĞİNDE ÜLKELER İFLASA GİDİYOR DERLER. BİZDE 830 PUANI GEÇTİ. ACABA NEREYE DOĞRU GİDİYORUZ.

MUHTEREM ARKADAŞLAR; YILBAŞINDA “6 AY SONRA HER ŞEY GÜLLÜK GÜLİSTANLIK OLACAK” DİYE TARİH VEREN İKTİDARIN SÜRESİ DOLUYOR. TARİH VERDİLER; “6 AY SONRA HER ŞEY DÜZELECEK.” FAKAT BU 6 AYLIK SÜREDE BIRAKIN İYİLEŞMEYİ, EKONOMİK ŞARTLAR DAHA DA AĞIRLAŞTI VE KÖTÜLEŞTİ. YANLIŞ POLİTİKALAR NEDENİYLE VATANDAŞLARIMIZ GİDEREK DAHA DA AĞIRLAŞAN BİR BORÇ YÜKÜYLE YAŞAMAK ZORUNDA KALIYOR. MAHALLELİ BAKKALA, BAKKAL TOPTANCIYA, TOPTANCI FABRİKAYA BORÇLU… GENÇLER DEVLETE, HANE HALKI BANKALARA BORÇLU. ASGARİ ÜCRETLİLER, MEMURLAR, EMEKLİLER, BORÇ DÖNDÜREREK AY SONUNU GETİRMEYE ÇALIŞIYORLAR. ÜLKEMİZDE HER 2 KİŞİDEN 1’İ MAALESEF BORÇLU ŞEKİLDE YAŞIYOR. MERKEZ BANKASI’NIN VERİLERİNE GÖRE; 2018’DE 567 MİLYAR LİRA SEVİYESİNDE OLAN HANE HALKI BORÇLARI, 2021’DE 1 TRİLYON LİRAYI AŞTI; YANİ İKİ MİSLİNE ÇIKTI!

HÜKÜMET BAZEN İYİ ŞEYLER YAPIYOR DEDİK YA. BUNLARDAN BİRİSİDE SPOR KULÜPLERİNİ ZARARA UĞRATAN YÖNETİCİLERİN BU ZARADAN MESUL OLMALARINI SAĞLAYAN YASA MECLİSTEN GEÇTİ. ÇOK GÜZEL. ŞİMDİ BU GÜZEL KANUNLARA BİR MADDE DAHA EKLENMESİNİ İSTİYORUZ.

1.ÜLKEYİ YÖNETENLER, ÜLKEYİ YÖNETTİKLERİ SÜRECE ÜLKEYE VERDİKLERİ EKONOMİK ZARARDAN DA SORUMLU OLSUNLAR.

2. YEREL YÖNETİMLERİ YÖNETENLER DE YÖNETTİKLERİ YEREL YÖNETİMLERİ UĞRATTIKLARI ZARADAN SORUMLU OLSUNLAR.

TAŞIMA TOPRAKLA MİLLETİN KARNI DOYAR MI?

SON AÇIKLANAN TÜİK VERİLERİNE GÖRE, TARIMSAL GİRDİ MALİYETLERİ YENİ BİR REKOR KIRARAK YILLIK BAZDA %117,31 ARTMIŞ. NİSAN AYI VERİLERİNE GÖRE EN YÜKSEK ARTIŞ; YILDA YAKLAŞIK % 242 İLE GÜBRE FİYATLARINDA GERÇEKLEŞTİ. ONUN İÇİNDE MECBUREN GÜBRE ATMIYOR BAZI İNSANLAR, VERİM BÖYLECE DÜŞÜYOR.

TAM BİR YIL ÖNCE; 2021 YILININ NİSAN AYINDA YILLIK ARTIŞ, SADECE %22,15’Tİ. ŞİMDİ TARIM ÜRETİMİNDE BÖYLESİNE CİDDİ BİR PROBLEM ORTADA ÇÖZÜLMEYİ BEKLİYORKEN HÜKÜMET, GIDA FİYATLARINA ÇÖZÜM OLARAK 10 ÜLKEDE TARIM ARAZİSİ ALMAYI PLANLIYOR. HAYDAA KENDİ TOPRAKLARIMIZ VE ÇİFTÇİMİZ NE OLACAK. ÜLKEMİZİN BEREKETLİ TOPRAKLARI, ÇALIŞKAN ÇİFTÇİMİZİN ELİNDE MAHSUL VERMEYİ BEKLERKEN İKTİDAR, YÜZÜNÜ BAŞKA ÜLKELERE DÖNMÜŞ; GÜYA MİLLETİN DERDİNE ÇARE ARIYOR.

ÜRETENİ TÜKETMEYECEĞİZ

YÖNETME KABİLİYETİNİ YİTİREN İKTİDARIN ÇİFTÇİYE VERDİĞİ ZARAR YÜZÜNDEN ÇİFTÇİMİZ HER GÜN İSYAN EDİYOR.

“ÜRETİRKEN TÜKENİYORUZ” DİYOR ÇİFTÇİLERİMİZ.

MİLLETİ ÖĞÜTEN, ÜRETİCİYİ TÜKETEN, GENÇLERİMİZİ SÖMÜREN BU ÇARKI DURDURMAK ZORUNDAYIZ.

-BİZ MİLLETİMİZLE BİRLİKTE BU ÇARKI KIRIP, YERİNE “İNSANCA YAŞAM”IN MÜMKÜN OLDUĞU ADİL BİR DÜZENİ İNŞA EDECEĞİZ

-ÜRETENİ TÜKETMEYECEĞİZ. ÇİFTÇİMİZİN ARTAN GİRDİ MALİYETLERİNE YÖNELİK BÜTÇE AYIRACAĞIZ.

-YAP-İŞLET-DEVLET PROJELERİNE VE GEÇİŞ GARANTİLİ PROJELERE AYRILAN BÜTÇEYİ, İSRAFA VE YOLSUZLUĞA AKITILAN PARAYI; ÇİFTÇİMİZE VERECEĞİZ.

-ÇİFTÇİMİZİ KALKINDIRIP, TOPRAKLARIMIZI YENİDEN YEŞERTECEĞİZ.

-VATANDAŞI BORCA ESİR EDİP, RANT ÇEVRELERİNİN ÇIKARINA ÇALIŞAN BU DÜZENİ DEĞİŞTİRECEĞİZ.

-ENFLASYONU ARTIRAN SEBEPLERİ ORTADAN KALDIRIP, VATANDAŞLARIMIZI TEMEL İHTİYAÇLARI İÇİN BİLE KREDİ ÇEKMEYE MECBUR EDEN BU EKONOMİ MODELİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ.

EY MİLLİ GÖRÜŞÇÜ KARDEŞLERİM BİZ ASLA “HELAL VE DÜRÜST SİYASET” YAPMAKTAN VAZ GEÇMEYECEĞİZ. GERÇEKLERİ KİMSEYİ RENCİDE ETMEDEN OLDUĞU GİBİ SÖYLEYECEĞİZ. BUGÜNE KADAR HİÇBİR ZAMAN SÜTE SU KATANLARDAN OLMADIK, BUNDAN SONRA DA ASLA OLMAYACAĞIZ! BUNCA OLUMSUZLUĞA RAĞMEN HALA UMUT VARSA, BU UMUDU AYAKTA TUTAN VE ÜLKEMİZİN DAHA FAZLA BATAKLIĞA DÜŞMESİNE ENGEL OLAN SİZLERSİNİZ

NASILKİ 1995 TE SANDIKLARDAN BİRİNCİ PARTİ ÇIKIP EFSANE BAŞBAKAN PROF. DR. NECMETTİN ERBAKAN HOCAMIZIN LİDERLİĞİNDE Kİ 54. HÜKÜMET İLE ÜLKEYİ ŞAHA KALDIRDIK. ŞİMDİ YENİDEN BAŞLIYORUZ. 2023 TE SANDIKLAR PATLAYACAK BİLGE BAŞKAN TEMEL KARAMOLLAOĞLU İLE BİSMİLLAH DEYİP ÜLKEYİ BU SIKINTILARDAN KURTARIP HAK ETTİĞİ MÜREFFEH SEVİYEYE ÇIKARACAĞIZ.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.