DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Pütürge Doğanyol Eğitim Vakfından, Eğitime Büyük Katkı

Pütürge Doğanyol Eğitim Vakfından, Eğitime Büyük Katkı
26.04.2022
64
A+
A-

Pütürge Doğanyol Eğitim Vakfından Eğitime Büyük Katkı
Pütürge/ Doğanyol Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener,  ” Pütürge/Doğanyol Derste” Projesi İle İki İlçemizin Eğitimine Büyük Katkı Sağlayacak. Ayrıca Malatya’mıza Pütürge Doğanyol Kız Öğrenci Yurdu Yapılacak.

Pütürge Doğanyol Eğitim Vakfı İstanbulda  İftar Programı Düzenledi ve Programda ” Pütürge/Doğanyol Derste” Projesi  Anlatıldı
Pütürge/ Doğanyol Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener, Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Selahattin Gürkan Beyin Malatya’da okuyan kız öğrencilerimize hizmet vermesi için yapılacak olan Pütürge Doğanyol Kız Öğrenci Yurdu yerinin arazisinin tahsisi noktasındaki sözlerinden dolayı kendilerine tüm Pütürge ve Doğanyol’lular adına teşekkür ediyorum dedi.
Vakıf Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener konuşmasına şöyle devam etti ; Pütürge/ Doğanyol Eğitim Vakfı’nın üyeleri, gönüllüleri, değerli Pütürgeli ve Doğanyollu hemşehrilerim, kıymetli Malatya camiası. Bu yıl başlattığımız İstanbul’daki bursiyer öğrencilerimizle ” İftar Buluşmaları” devam etmektedir.


24 Nisan günü başta Şehrimizin Emin’i, Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan Beyefendi, İstanbul’daki 51 Pütürge/Doğanyol Köy Dernek Başkanları, STK  Temsilcileri, MİAD Yunus Aktaş, İTHİB yönetim kurulu üyesi Mustafa Paşahan, MASTÖB Başkanı Nazife Özdemir, Malatya’mızın ve bölgemizin kanaat önderlerinden Aydın Öztürk, her iki ilçemizin güzide iş insanları hepiniz hoş geldiniz şeref verdiniz.

Bugün burada ” Pütürge/Doğanyol Derste” projesinin geldiği aşama hakkında Ankara’dan gelen MORS Akademi’nin Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Şükrü Kaya ve beraberindeki mesai arkadaşları tarafından projenin sunumu hakkında bilgilendirme yaptı.  “Pütürge/Doğanyol Derste” Projesi ile  iki  ilçemizde 13  okulda yaklaşık 550  orta  ve  lise  öğrencimize  internet  üzerinden ücretsiz  Online hizmeti  veriliyor.  Vakıf  olarak   amacımız  bu  sayıyı  arttırmak ayrıca  bu  hizmetten İstanbul’da  yaşayan  Pütürge ve Doğanyol’lu öğrencilerimizde faydalandırmaktır.

Ayrıca Malatya Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Selahattin Gürkan Beyefendi dönemindeki şehrimize verilen hizmetlerin özet halinde video ve anlatımını dinledik. Gerçekten Başkanımız Gürkan Malatya’mız adına çok güzel projelere imza attı.
“Pütürge/Doğanyol Derste” projesinin bütün vilayetimizde eğitime ulaşmakta zorlanan evlatlarımıza da bu imkan sağlansın diye bir ortak kanaat oluştu.


Vakf Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener, eğitimi bilen, muallimlikten, (öğretmenlikten) gelen Şehrimizin Emin’i Sayın Selahattin Gürkan Beyefendi, Malatya’da kız öğrencilerimize hizmet verecek Pütürge/Doğanyol Kız Öğrenci Yurdu yapılması için arazi tahsisi sözü vermesi bütün katılımcılar tarafından dakikalarca ayakta alkışlandı. Verdiğiniz bu söz Bütün Pütürge ve Doğanyol camiasını heyecanlandırmıştır Sayın Başkanım Allah Sizden Razı olsun.


Pütürge Doğanyol Eğitim Vakfı Başkanı Dr. Hasan Hüseyin Şener, Bu vesile ile dün bizi şereflendiren başta Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Selahattin Gürkan Beyefendi ve tüm katılımcılara şahsım ve vakıf yönetim kurulu adına, ayrıca tüm Pütürgeli ve Doğanyollu hemşehrilerimiz adına teşekkür ederim ve kalb-i muhabbetlerimle saygılar sunarım.Başkan Dr. Hasan Hüseyin Şener, İftar Programı Nedeniyle İstanbul’dan ve Şehir Dışından Programa Katılım Sağlayan Herkese Vakfım ve Yönetim Kurulum adına Teşekkür Ederim.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.