Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Veli Ağbaba, Malatya’yı Ayağa kaldıracak Projelerinin Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi

Veli Ağbaba, Malatya’yı Ayağa kaldıracak Projelerinin Tanıtım Toplantısını Gerçekleştirdi
29.02.2024
22
A+
A-

AĞBABA PROJELERİNİ TANITTI

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba, Malatya’yı ayağa kaldıracak projelerinin tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.


Malatya Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen toplantıya STK, sendika, oda temsilcileri, muhtar dernekleri başkanları ve muhtarlar ile çok sayıda vatandaş katıldı. Ağbaba projelerini aktarmaya geçmeden önce deprem döneminde yaptığı çalışmaları aktarırken enkaz altında kalan Gizem Özdemir isimli kadını dile getirince Ağbaba’yı dinlemeye gelen Gizem sahneye çıkarak Veli Ağbaba’ya sarıldı. Her ikisi de gözyaşı döktü. 


Altyapıdan, ulaşıma, deprem konutları ile ilgili çalışmalardan, ekonomi, çözüm bekleyen esnafın sorunlarına, çiftçi ve hayvan üreticilerinin taleplerinden, spor, tarih ve kültürel değerler gibi konular üzerinde projelerini aktaracak olan Veli Ağbaba, Malatya’yı tekrar ayağa kaldırmak için tüm güçleriyle çalışacaklarını ifade etti. 


Veli Ağbaba projelerinin tanıtımının ardından belediye başkan adaylarını ve ilçe başkanlarının davet ederek salonu selamladılar.

Malatya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Veli Ağbaba’nın Açıklamaları Şöyle; 

Yıllardır milletvekili olarak hizmet etmekten onur duyduğum Malatyalı hemşehrilerime şimdi Belediye Başkanı olarak, aynı özveri ve sorumluluk bilinciyle, hizmet etmek üzere yola çıktım. 

Malatyamızın yaşadığımız deprem felaketi nedeni ile en çok şimdi hizmete ihtiyacı var. Bu ihtiyaç sadece “bina” inşa etme ihtiyacı da değil üstelik. En az onun kadar önemli bir “gönül” inşa etme sürecine de ihtiyaç duyuyoruz.  Analarımızın, kardeşlerimizin, çocuklarımızın acıları bir nebze dinsin, yüzlerde yeniden ümitle yeşersin diye el ele vermek, ayrı gayrı demeden yola koyulmak zorundayız.


 
Tek derdim var, Malatya. 

Malatya’da herkesin çocuğu, herkesin kardeşi, herkesin arkadaşı, herkesin köylüsüyüm. Parti rozetimi, “her görüşten insanın Başkanı olacağım” diyerek çıkardım.  Benim tek bir kimliğim var: ben Malatya Milliyetçisiyim.  

Nasıl bugüne kadar herkesin sofrasından ekmek yiyip herkesin çayını içtiysem, nasıl herkesin kötü gün dostu olduysam; bundan sonra da Malatya için emek vermek isteyen herkese kollarım açıktır. 

Beni bu göreve Malatya çağırdı. Bugüne kadar nasıl Malatya’nın sesini meclise, oradan da Türkiye’ye duyurduysam şimdi o sesi birlikte büyütmeye devam etmek için heyecanla bekliyorum. 

Tek muradım Malatyalıların beni  “Malatyamız için çok emek verdi, çok güzel işler yaptı” diye anmasıdır. Bunun için en iyi bildiğim işi yapmaya geliyorum, Malatya için üretmeye, yaraları iyileştirmeye geliyorum.

Malatya’nın yaralarını sarmak için 60’ın üzerinde proje geliştirdik. Bu projelerin hepsi sokaklarını tek tek gezdiğim güzel Malatyamın , güzel insanlarının ihtiyaçları ile şekillendi. 
Malatyalıların her cümlesini önce aklıma sonra da gönlüme yazdım..

Malatyalıların güvenle yaşaması için Belediye güvencesi ile maliyetine konutlar üreteceğiz, evlerimizi, okullarımızı, ibadethanelerimizi yapısal olarak güçlendireceğiz, konteyner kentlerimizde yaşamın iyileşmesi için var gücümüzle çalışacağız.  

Malatyalıları adil bir yaşam sürmesi için tüm vatandaşlarımızı doğumdan yaşlılığına kadar destekleyecek projeleri devreye alacağız. İhtiyaç sahibi ailelerin bebekleri için Yeni Doğan Paketi, 3-6 yaş çocuklar için ücretsiz Halk Süt desteği, ilköğretim ve lise öğrencileri için eğitim yardımları vereceğiz. Ailelerimizin sırtındaki yükü bir nebze olsun almak için ısınma desteği vereceğiz. Emeklilere ve engellilere Belediyenin sosyal tesislerinde geçerli olacak yemek kartları sunacağız. 

Bunlarla da kalmayacağız. Güzel Malatyamıza yeni yaşam alanları, yeni tesisler kazandıracağız. Kreşler, Halk Lokantaları, Gençlik Merkezleri, Kadın Dinlenme Merkezleri, Emekli Kıraathaneleri ve İstihdam Ofisleri açacağız. 

Malatyalıların güçlenerek yaşaması, Malatya’nın kalkınması  için; yıllardır bitmeyen altyapı ve ulaşım problemlerini çözeceğiz. Kentte raylı sistemler ağı kurarak hızlı, konforlu ve ucuz ulaşım sağlayacağız.

15 yıldır sonlanmayan Güney ve Kuzey Kuşak Yolu projelerini hızla bitireceğiz. Kuzey Kuşak Yolu ile Kuzey Çevre Yolu arasındaki bağlantıları arttırarak Malatyayı daha ulaşılabilir bir kent haline getireceğiz. Bunlarla yetinmeyeceğiz; Güney Kuşak Yolu üzerinde oluşan yerleşim alanlarını modern ulaşım hizmeti ile buluşturacağız. 

Malatyalı Hemşehrilerimin Bolluk içinde Yaşaması için; hayvancılarımıza hayvan alımı ile destek vereceğiz. Tarımsal kalkınma için çiftçimize yem, fide, gübre desteği sağlayacağız.

Arıtığımız suları tarımsal sulamada kullanarak çiftçilerimizin sulama problemlerini çözeceğiz.
Yayla hayvancılarımızın sorunlarını biliyoruz. Yayla hayvancılığı yapan vatandaşlarımızın sorunlarını çözeceğiz. Üreticilerimizi, kooperatiflerimizi destekleyek daha güçlü ekonomi, daha güçlü Malatya şiarıyla yolumuza devam edeceğiz. 

Malatya’nın Sağlıkla Yaşaması için; Malatyamıza yeni sağlık merkezleri kazandıracağız. Hepimiz biliyoruz ki deprem sonrası büyük bir travma yaşıyoruz. Bu amaçla önceliğin çocuk ve kadınlarda olacağı Psikolojik Destek Merkezleri açacağız. Bağımlı ailelerine ve yakın çevresine sosyal destek sağlayacağımız Bağımlılıkla Mücadele ve Rehabalitasyon Merkezi açacağız. Vatandaşımızın ulaşmakta zorlandığı önemli bir sağlık konusu olan diş sağlığı için Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi açacağız. Evde bakım hizmetini daha çok Malatyalıya daha kaliteli bir şekilde ulaştıracağız.  Yeşil alanları arttırarak havası temiz, yaşanabilir bir şehri birlikte var edeceğiz. Yoğun nüfuslu ve spor tesisi ihtiyacı bulunan ilçelerde hızla yeni spor tesisleri yapacağız. Yeni Malatyasporumuzu ve Malatya’daki diğer amatör kulüplerimizi maddi olarak destekleyeceğiz. Amatör spor kulüplerinin kullanabileceği tesisler yapacağız.  

Malatya’nın Tarihiyle Kültürüyle Yaşaması İçin; Yüzümüzü güzel Malatyamızın tarihine ve  kültürüne çevireceğiz. Kültürel değerlerimizin korunması, yeniden canlandırılması ve dünyaya tanıtılması için çok çalışacağız. Malatya’nın bir arada yaşayan farklı kültürlerine sahip çıkacağız, Malatya’yı turizm şehri yapacağız. Malatyamızın yüzünü yeniden  güldürüp  Malatyamızı yeniden festivaller şehrine çevireceğiz.  Gastronomi şenlikleri düzenleyecek, Malatya’yı cazibe merkezi yapacağız. Kültür ve sanat faaliyetlerini tüm ilçelere ve hayatın her alanına yayacağız. Kadınların ve gençlerin kültürel faaliyetlere katılımını arttıracağız.


Benim makamım sokaklar, benim makamım tarlalar, benim makamım meralar olacak.
Gözünün içine bakmadığım tek bir Malatyalı kalmayacak.
Benim sağım solum yok, rozetimi çıkardım da geldim.
Canım Malatyama sahip çıkmaya geldim.
Malatya’nın güvenle, adaletle, güçle, bollukla ve sağlıkla yaşaması için Malatya’nın en çalışkan belediye başkanı olacağım. Hep birlikte iyileşeceğiz, hep birlikte büyüyeceğiz, hep birlikte güleceğiz.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.