Site Rengi

DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Yeni CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Görevi Eski Başkan Enver Kiraz’dan Devir Aldı

Yeni CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız, Görevi Eski Başkan Enver Kiraz’dan Devir Aldı
13.01.2023
89
A+
A-

CHP Malatya İl Başkanlığında Devir Teslim Töreni Yapıldı

Uzun süredir Partinin çeşitli kademelerinde görev yapan ve partinin eğitimden sorumlu il başkan yardımcılığı görevini yürüten Barış Yıldız’ın atanması nedeniye il CHP il başkanlığında devir teslim töreni düzenlendi.

CHP Malatya İl Başkanlığı Görevini 11 Yıldır Yürüten ve Milletvekilliği Aday Adaylığı İçin Görevini Bırakan Enver Kiraz, Düzenlenen Törenle Yeni Görevini Yeni Başkan Barış Yıldız’a Teslim Etti.

CHP Malatya Milletvekili Aday Adayı Enver Kiraz’ın konuşması Şöyle  ; 
İl başkanlığı görevinden 20 gün önce istifa ettim. Bu 20 günlük süre içerisinde çalışmalarımıza aralıksız devam ettik. Her gün sahada olduk. Bugün 11 yıldır devam ettiğim il başkanlığı görevini teslim etmek için bir aradayız. Ben bugün buradayım, yarın sabahta burada olacağım. Görevimiz olsun olmasın biz parti mutfağından geliyoruz. Biz bu basamakları tırmana tırmana geldik. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’ne gönülden bağlı insanlarız. Biz Malatya’ya gönülden bağlı insanlarız. 

Ben, milletvekilimiz Veli Ağbaba il başkanıyken gençlik kolları başkanıydım, yöneticisiydim. Ben il başkanıyken de Barış Yıldız gençlik kolları başkanımdı, yöneticimdi. Bugün çok mutluyum, çok gururluyum çünkü emaneti sağlam ele bıraktığımdan eminim. İl başkanlığı koltuğu sıradan bir koltuk değil, Mustafa Kemal Atatürk’ü temsil eden koltuktur. Barış başkan çok önemli bir koltuğu devralıyor. Genel başkanımız, liderimiz, 13. Cumhurbaşkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun temsilcisi olacak. O koltuk Kemal Kılıçdaroğlu’nun, Karaoğlan Bülent Ecevit’in, hemşerimiz İsmet İnönü’nün koltuğudur.  İl Başkanlığı koltuğu Barış Yıldız’a emanettir, yolu açık olsun, yolumuz açık olsun.

CHP Malatya İl Başkanı Barış Yıldız’ın konuşması:
Değerli Ağabeyim, bugüne kadar gençlik kolları başkanı, Parti Okulu eğitmeni partimizin birçok etkinliğinin, toplantısının, mitinginin organizasyonunda, iki dönemdir il eğitim sekreteri olarak 10 yılı aşkın bir süredir birlikte çalışmaktan şeref duyduğum, çok şey öğrendiğim değerli başkanım Enver Kiraz’a hem bu konuşması hem de partimize olan emeği için teşekkür ediyorum yürekten selamlıyorum. 

Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış yıllarca partisine emek verdikten sonra il başkanı olmuş partimizin neferi Enver Kiraz bugün görevi; Partimizde gençlik kolları başkanlığı yapmış, il yöneticiliği yapmış, 20 yaşından beri 17 yıldır partimizde görev almış bu partinin neferi Barış Yıldız kardeşine, yol arkadaşına devir ediyor. 

Bu açıdan bu devir teslim sadece Malatya için değil tüm Türkiye’de partimize emek verenlerin önemsediği ve alkışladığı bir devir teslimdir. Sizlere seslenirken sadece partililerim diye seslenmek istemiyorum. Katılanları ve bugün aramızda bu binaya ilk defa gelenleri, Malatya’nın tüm renklerini her kesimden dostlarımı görüyorum. Hepiniz şeref verdiniz hoş geldiniz. 

Biliniz ki bu toplantının değerini sizlerin burada olmasının kıymetini ve değerini bilerek siyaset yapacak ve tüm Malatya’yı kucaklayacağız.

Değerli Malatyalılar 
Ben Cumhuriyet Halk Partisi’ne 2000’li yılların başında Veli Ağbaba’nın il başkanı, Enver Kiraz’ın gençlik kolları başkanı olduğu dönemde mahallemde parti aracında anons yaparak katıldım.

Ardından Sivas’ta üniversite okurken Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kollarında İl Başkanı oldum. Gençlik kollarımızda genel başkan yardımcısı oldum.  2011 yılında üniversite eğitimim bitmesi ile yeniden Malatya’ya geldim ve aynı yıl yüksek lisans eğitimime başladım. 2012 yılında Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları Malatya İl Başkanı oldum ve bu görevi gençlik kollarında bulunma yaşı 30 yaşına gelinceye kadar sürdürdüm ve 2016 yılında görevi arkadaşlarıma devrettim, ama o gündür bu gündür gençlik kollarında olan kardeşlerimin her zaman yanlarında oldum. Ardından yapılan il kongreleri ile iki dönem partimizin il yöneticisi ve kurultay delegeliğini yaptım.

Gençlik kolları genel başkan yardımcısı olarak 30dan fazla ilde çalışma yaptım. Kurulduğu 2012 yılında ilk eğitmenlerinden olduğum Parti Okulumuzda hem Malatya’da hem de birçok şehirde eğitim verdim. Son olarak Genel Başkanımızın emri ile Kılıçdaroğlu Gönüllüleri doğu koordinatörü olarak 15 ilde çalışmalar yaptım.

Tüm bu görevlerden edindiğim tecrübe ile bugün Cumhuriyet Halk Partisi Malatya İl Başkanı oluyorum. 

Bu görevin, sorumluluğun bilincinde ne yapacağını çok iyi bilen kendinden emin yüreğini ortaya koyacak bir il başkanı olacağımdan şüpheniz olmasın.

Burada bulunanlar bu sesi mikrofonda duymaya alışkınlar. Burada bulunanlar partinin tüm etkinliklerinde 2011 yılından beri tüm seçim çalışmalarında beni görmeye alışkınlar. Benim emeğime tanıklar, ben onların yöneticilik yapan ağabeylerimin, ablalarımın, emeğine tanığım bugüne kadar emek verenlere özelikler il yönetiminde bulunanlara teşekkür ediyorum.

Kadın kollarımızın mücadelesine tanığım biliyorum ki onlar oğlu kardeşi gibi gördükleri benim il başkanı olmamın heyecanını benle birlikte yaşıyorlar sağ olsunlar.

Gençlik kollarında mücadeleyi birlikte verdiğim gençlik kolları, ağabeyleri il başkanı olduğu için en az benim kadar heyecanlılar var olsunlar.

Tüm ilçelerimizde başkanlarımız ve partimizin emektar isimleri kendileri il başkanı olmuş gibi heyecanlılar. Tüm bunları biliyor ve büyük bir inançla emeklerini selamlıyorum. Ve partimize gönül bağı olanlar seçmenlerimiz, partimize ilk defa oy verecekler bilsinler;

Herkesle kucaklaşmaya hazır, 
Partimizi herkesin partisi yapmakta iddialı,
Malatya’nın her derdine dertlenecek, 

Hepimizin iktidarı için herkesle çalışacak, herkese çalışma fırsatı verecek bir başkan olacağım.

Kapı kapı gezecek heyecanı taşıyanlar ile öbek öbek örgütlü bir mücadele başlatacağız ve kazanacağız.

Değerli Malatyalılar 

İlk Genel Başkanımız Mustafa Kemal Atatürk iki büyük eserini bizlere emanet etmiştir. Bu emanetlerin birincisi Cumhuriyet, diğeri Cumhuriyet Halk Partisidir.  İki emaneti her daim savunacağız.

Bizler bu iki büyük eseri savunurken 2. Genel Başkanımız Mustafa İsmet İnönü’nün “Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır “ nasihati üzerine cesur olacağız.

3. Genel Başkanımız Mustafa Bülent Ecevit’in söylediği gibi “Hakkın ve halkın yanında olacağız.” 

Önceki Dönem Genel Başkanımız Deniz Baykal’ın bizlere seslendiği üzere “Aydınlık geleceğin sahibi ve gerçekleştirecek olanlarız Türkiye’nin yarını olacağız”

Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun dediği gibi “Her CHPli cesur olmak zorundadır, tarih bizi yeniden göreve davet ediyor” Cumhuriyeti ve onun son kalesi Cumhuriyet Halk Partisi’ni büyük bir cesaretle savunacak,  Bu süreçte her daim hakkın ve halkın yanında olacak, aydınlık bir geleceği gerçekleştirecek ve sahiplenecek olan bizleriz ve tarihin bizleri yeniden göreve çağırdığının farkındayız.

100 yıl önce Kuva-yi Milliye ruhunda birleşen Anadolu’nun tüm evlatları bugün millet olarak yeniden bir ittifak kurmuştur. 100 yıl öncenin ruhu yeniden Cumhuriyet için yeniden dirilmiştir ve ruhu taşıyanlar buradadır. 

Taşıdığımız bu ruh ile 100. yılında Cumhuriyetimizi ayağa kaldıracak demokrasi ile taçlandıracağız.

100. yılımızda iktidar olacağız. 
Şüpheniz olmasın biz kazanacağız. 
Biz kazandığımızda hiç kimse kaybetmeyecek tüm millet kazanacaktır.

Bu büyük mücadeleyi bu çatı altında yürütmek isteyenleri Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı olarak bize katılmaya davet ediyorum.


• Kötü eğitim gören ve geleceğinden endişelenen tüm gençleri kendi geleceklerini kurmak için bize katılmaya davet ediyorum.

• Eğitim hayatları bitince işi olmayan sınav kazanıp mülakatta elenen, işi olmadığı için evlenmeyen evinde oturan bu hayatın içinde olmayan evlatları için üzülenleri bize katılmaya davet ediyorum.

• Ev sahibi olma hayali bile kurmayanlar bize katılın. 

• Dün aldıkları maaşlar sözde zamlarla bugün rakam olarak fazla gözükse de markete gittiğinde enflasyon gerçeğiyle yüzleşen alım gücünün düştüğünü gören, dün aldığını bugün alamayanlar paranın kıymetsizleştiğini görenler bize katılın.

• “Bu ay kar edecek miyim?” diyen stokları eriyen esnaflar bize katılın.

• Bu ülkede kutuplaşmadan nefret dilinden utananlar bize katılın.

• Bu ülkede barış isteyenler, herkese eşit bir iktidar kurmak isteyenler bize katılın. 

• Solcusunun, sağcısının, milliyetçinin, muhafazakârın tüm kesimlerin tüm milletin iktidarı için bize katılın.

• Yoksulun, yetimin, engelinin, ötekileştirilen, ezilenlerin korunduğu, ailenin korunduğu, kadının korunduğu, emeğin korunduğu sosyal bir devlet için bize katılın.


Demokrasi için bize katılın 
Barış için bize katılın 
Adalet için bize katılın
Hepimizin iktidarı için hep birlikte mücadele edelim.

Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı yapalım. Mecliste çoğunluk için daha fazla vekili Ankara’ya gönderelim.  Mücadele için ayağa kalkalım mücadeleye ses verelim, emek verelim. 

SONUNDA BİLİYORUM İNANIYORUM, KAZANACAĞIZ HAYDİ BAŞLIYORUZ

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.