Yeni Malatyaspor, Ziraat Türkiye Kupası 5. Turunda Bandırmaspor’a Elendi
![Yeni Malatyaspor, Ziraat Türkiye Kupası 5. Turunda Bandırmaspor’a Elendi](https://gundem44.com/wp-content/uploads/2021/12/44-13.jpg)
Yeni Malatyaspor, Ziraat Türkiye Kupası 5. Turunda Bandırmaspor’a Elendi
Ziraat Türkiye Kupası 5. turunda Yeni Malatyaspor ile Bandırmaspor karşı karşıya geldi. Yeni Malatya Stadı’nda oynanan maçı 3-2 kazanan Bandırmaspor son 16 turuna yükselen taraf oldu.
Konuk ekibin gollerini 9 ve 55. dakikalarda Doğan Can Davas ve 37. dakikada Philippe Paulin Keny atarken Yeni Malatyaspor’un sayılarını 41. dakikada Mustafa Eskihellaç ve 90. dakikada Adem Büyük kaydetti.
Süper Lig’de 9 haftadır galibiyeti olmayan ve ilk yarıyı 15 puanla son sırada tamamlayan Yeni Malatyaspor, kupadan da elenmiş oldu.
GOOLLLLLLL DAKİKA 8 ; dakikada Bandırmaspor’da savunma arkasına atılan topu kapan Levent’in pası sonrası Akabueze bekletmeden topu Doğan’a verdi. Topu ceza sahasında sürükleyen Doğan’ın çektiği şutta top ağlarla buluştu 0-1
GOOLLLLLLL DAKİKA 36 ; konuk ekipte Akabueze’nin orta sahadan rakip defans arkasına attığı pası alan Keny, kalecinin solundan topu ağlarla buluşturarak farkı ikiye çıkaran golü kaydetti. 0-2
GOOLLLLLLL DAKİKA 40 ; Yeni Malatyaspor’da Aabid’in sol kanatta defans arkasına attığı topla buluşan Mustafa Eskihellaç karşı karşıya kaldığı kalecinin solundan topu ağlarla buluşturarak aradaki farkı bire indirdi. 1-2
GOOLLLLLLL DAKİKA 54 ; Bandırmaspor Süleyman’ın sol kanattan geliştirdiği atakta topla buluşan Doğan’ın çektiği şut üst direğe çarparak çizgi içerisine düşüp çıkınca hakem golü verdi. 1-3
GOOLLLLLLL DAKİKA 89 ; Yeni Malatyaspor’da sağ kanatta atağa çıkan Mustafa’nın kale önüne yaptığı ortada topla buluşan Adem’in son anda sol ayağıyla dokunduğu top ağlarla buluştu. 2-3