DOLAR
EURO
ALTIN
BIST
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Malatya °C

Karakaya Baraj Gölünde Bulunan Balıkları Avlamak İçin Kiralama İhalesi Yapılacak

Karakaya Baraj Gölünde Bulunan Balıkları Avlamak İçin Kiralama İhalesi Yapılacak
15.08.2022
42
A+
A-

 Karakaya Baraj Gölü 1. Bölgesinde Bulunan Su Ürünlerini Avlamak Amacıyla Kiralama İhalesi Yapılacak

Malatya Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarafından Kale, Doğanyol, Pütürge İlçeleri sınırları dâhilinde bulunan Karakaya Baraj Gölü 1. Bölgesinde Bulunan Balıkları Avlamak İçin İhale Açılacak.

Konuyla İlgili Malatya Tarım ve Orman Müdürlüğü Tarafından Yapılan Açıklama Şöyle ; 

Malatya’nın  Kale, Doğanyol, Pütürge İlçeleri sınırları dâhilinde bulunan Karakaya Baraj Gölü 1. Bölgesinde mevcut bulunan balıklardan maksimum 35,45 ton/yıl’lık miktarını avlamak amacıyla kiralamak isteyen üreticiler için, 19.08.2022 Cuma günü saat 10:30’da Malatya Tarım ve Orman Müdürlüğü Karakavak hizmet binasının toplantı salonunda ihale düzenlenecektir.

Yukarıdaki bölgeye su ürünleri avcılığı amacıyla yapılacak başvurularda; öncelikle kiralanacak su ürünleri üretim yerine en uzun sınırı bulunan en küçük yerleşim biriminden başlamak üzere o yerde kurulu olan, üyeleri beş yıldan az olmamak üzere su ürünleri üretim bölgesinde ikamet eden münhasıran su ürünleri istihsali veya pazarlaması ile iştigal eden kuruluşlara, komisyon marifetiyle pazarlık usulüyle kiraya verilir. Bu kuruluşların talepte bulunmaması veya kiralama yapılamaması halinde ise su ürünleri üretim yerinin bulunduğu ilçe sınırları içerisinde yer alan üyeleri beş yıldan az olmamak üzere üretim bölgesinde ikamet eden ve su ürünleri faaliyetinde bulunan diğer kuruluşlara, ilçe sınırları içerisinde su ürünleri faaliyetinde bulunan kuruluşların bulunmaması veya kiralama yapılamaması halinde ise il sınırları içerisinde yer alan üyeleri beş yıldan az olmamak üzere üretim bölgesinde ikamet eden ve su ürünleri faaliyetinde bulunan diğer kuruluşlara komisyon marifetiyle pazarlık usulüyle kiraya verilebilir.

Ancak söz konusu bölgeye yukarıda belirtilen kuruluşlardan başvuru olmadığı takdirde, gerçek kişiler başvuruda bulunabileceklerdir.

Söz konusu ihaleye katılmak isteyen üreticilerimiz İdari ve Teknik Şartnameleri Malatya Tarım ve Orman İl Müdürlüğünün, Yeşilyurt – Karakavak Mahallesinde bulunan idari binasından temin edebileceklerdir.

İhalenin yıllık tahmini kira bedeli 15.434,52 TL’den az olmamak üzere pazarlık usulü ile tespit edilecektir. İhale 5 (Beş) yıllık süre için yapılacak olup, ihale sonucunda ihaleyi kazanacak şahıs/şirket ile İl Müdürlüğümüz arasında kiralama sözleşmesi imzalanacaktır. İhale sonucu ortaya çıkacak olan kiralama bedeli yıllık peşin Malatya Valiliği Yatırım İzleme Koordinasyon Başkanlığına (YİKOB) yatırılacaktır. İkinci ve izleyen yıllar kira bedelleri, Türkiye İstatistik Kurumunca kira artışının yapılacağı ayda yayımlanan Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksinin oniki aylık ortalamalara göre yüzde değişimi oranında artırılması suretiyle Tarım ve Orman İl Müdürlüğünce tespit edilerek YİKOB tarafından tahsil edilecektir.

İlk Yıl kira bedelinin tamamına tekabül eden tutarı teminat olarak alınacaktır. Teminat Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına kiracı tarafından yatırılır. Kira süresinin bitimine veya feshine kadar tutulur.

İhaleye katılacakların ihale günü yanında bulundurması gereken belgeler aşağıya çıkarılmıştır.

İhaleye Katılacakların Ortak Belgeleri;

1) İhale başvuru dilekçesi,

2) İmza beyannamesi imza sirküleri,

3)Vekil olarak katılacakların noter tasdikli vekâletnameleri,

4) Okuyup aynen kabul ettikleri idari şartname

5) Vergi borcu olmadığına dair belge,

6) S.S.K. veya S.G.K. prim borcu olmadığına dair belge,

Gerçek kişiler için ortak belgeler harici Vatandaşlık numarası ile birlikte onaylı nüfus cüzdan örneği Tebligat için ikametgah belgesi  İştirakçinin bir şirket olması halinde

1) Ticaret ve Sanayi Odasından alınmış Sicil Kayıt Belgesi

2) Tebligat için ikametgah belgesi,

3) Şirket adına teklifte bulunacak kimselerin imza sirküleri ile bu şirketin vekili olduğuna dair noter onaylı vekâletname,

4) Yetkili olarak ihaleye katılanların yetki belgelesi,

İştirakçinin Kooperatif, Kooperatif Birliği ve Köy Birliği olması halinde ortak belgeler harici;

Yönetim kurulu kararı fotokopisi
Geçmiş kiralama döneminde Malatya Valiliği Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığına borcunun olmadığına dair belge,

İştirakçini ortak girişimci olması halinde ortak belgeler harici,
Noter tasdikli ortak girişim beyannamesi ile ortaklarca imzalanan ortaklık sözleşmesi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.